Aký je rozdiel medzi Arabicou a Robustou?

Arabica alebo robusta?

Aký je medzi nimi rozdiel? Pravdepodobne preferujete arabiku, pretože ste kdesi započuli, že arabika je kvalitnejšia ako robusta. Je to ale naozaj tak? 

Vo svete existuje celá rada kávových odrôd, ktoré sa pestujú vo viac ako 80 krajinách sveta. Pre komerčné účely sa odrody združujú do dvoch základných skupín arabica a robusta. Medzi najznámejšie odrody Arabiky patria napríklad Geisha, Typica, Bourbon, Caturra, Pacamara, Maragogype, ktoré môžete nájsť aj medzi našimi kávami. Rozdiel medzi Arabikou a Robustou môžeme spozorovať aj voľným okom, nie len chuťou. Na prvý pohľad vidieť, že zrnko Arabiky má peknú, niekedy až tmavo zelenú farbu a je ploché a dlhšie. V strede sa väčšinou nachádza zakrivená ryha. Naopak, zrnko Robusty je vypuklejšie, guľatejšie a jeho farebnosť sa ťahá skôr k hnedastým tónom. 

Ale ako sa teda kávové zrnko vypestuje? Na kávovníku! Jedná sa o ovocný strom, ktorý rodí plody podobné čerešniam. V plode sa ukrývajú dve zrnká, ktorých sa ročne vypestuje vyše 10 miliónov ton. Arabika aj robusta potrebujú iné podmienky pre pestovanie a líšia sa taktiež tvarom zrniek, chuťou, ale aj obsahom kofeínu.

Arabika alebo robusta_Naše Zrnko

 

Arabica

Charakteristická je najmä jemnejším telom, sladšou chuťou a vyššou aciditou.

  • Obsahuje približne 1,5 % kofeínu
  • Pestuje sa vo vyšších nadmorských výškach najčastejšie nad 900 m.n.m.
  • Prestavuje približne 75 % svetovej produkcie (najväčší producent je Brazília)
  • Náchylnejšia na zmeny počasia, potrebuje vlhkosť
Robusta 

Robusta sa vyznačuje najmä svojou horkosťou, nižšou aciditou a plnším telom zrna.

  • Obsah kofeínu dosahuje až 2,5 %
  • Pestuje sa najmä v Afrike a JV Ázii
  • Najväčším producentom je Vietnam
  • Zber prebieha obvykle strojovo
  • Výberová robusta kvalitatívne konkuruje aj výberovej arabike
Ktorý druh je teda lepší?

Vo svete kávy je arabika častokrát velebená a robusta zatracovaná. Realita nie je až taká jednoznačná.
Chuť kávy ovplyvňuje aj typ zberu, spôsob spracovania, praženia, čerstvosť, mletie ale aj postup pri príprave kávy. V posledných rokoch pestovatelia robusty zvyšujú nároky na kvalitu svojích zŕn. Začína sa objavovať výberová robusta. Záleží teda len na Vás, či preferujete kyslejšie a sladšie chute alebo naopak tie horkejšie. Ak pijete kávu najmä kvôli obsahu kofeínu, doporučuje kávové zmesi s väčším obsahom robusty.


Je káva horká?

Horkosť kávy neurčuje avšak iba odroda (robusta alebo arabika), ale aj sila a dĺžka praženia kávy.
Komerčnejšie kávy, ktoré môžete nájsť bežne na pultoch obchodných reťazcov sú vyrobené zo zmesi zŕn od rôznych farmárov, častokrát aj z viacerých oblastí sveta. Keďže sa jedná o veľké množstvá kávy, zrná sú väčšinou zbierané mechanicky a teda môže dôjsť k zberu aj nezrelých plodov. Sila praženia pri týchto kávach je teda vyššia, aby došlo k dosiahnutiu jedného odtieňu upražených zŕn. V Našom zrnku sa snažíme o to, aby vynikla pravá chuť konkrétnej kávy.

⇒ POZRITE SI KVALITNÉ ČERSTVO PRAŽENÉ KÁVY NAŠE ZRNKO